Malování pokojů doma vyžaduje přípravu a předchozí plánování. Každý z nich je jiný a koupelna je největší výzvou, pokud jde o malování stěn. Tato konkrétní místnost má spoustu zákoutí, a také záludností, je často relativně malá a to zejména v panelových domech a vzduch je zde velmi vlhký. Pokud si člověk neví rady, jak začít malovat koupelnu, jistě se může inspirovat nejen na internetu, ale jeho velkou pomocí bude profesionální malířská firma, například malíři Ostrava.

 

Malíří Ostrava
Naše malířské práce jsou profesionální.

Malování koupelny

Koupelny jsou nedílnou součástí každého domu nebo bytu a není vždy možné tuto sanitární místnost vylepšit obklady. V takovém případě se musí stěny vymalovat vhodnými barvami. Malování stěn má také několik výhod. Je to především snadné použítí, protože obklady jsou materiálem, který vyžaduje určitou šikovnost a praxi. Také je to velké množství designových možností. Moderní barevné kompozice se vyznačují nejen dobrými vlastnostmi, ale také řadou barev a textur. Praktičnost a trvanlivost je dalším plusem malby. A v případě, že majitele barva po několika letech omrzí, může si vybrat jiný odstín. No a v neposlední řadě je to přijatelná cena.

Vhodné barvy

Koupelna je místnost s velkou vlhkostí a tak se musí výběr barvy tomuto detailu přizpůsobit. O vhodnosti barev nejen do koupelny je třeba se poradit s odborníky, nápomocní mohou být i malíři Ostrava.

Barvy na vodní bázi – ekologický materiál nemá žádný nepříjemný zápach, snadno se používá. Kompozice disperze ve vodě jsou odolné vůči vlhkosti, avšak během provozu je zjištěna malá nevýhoda  a tou je možnost mechanického poškození. Při čištění povrchů je tedy opatrnost na místě.

Akryl a latex – barvy vytvořené těmito sloučeninami jsou vodoodpudivé. Velké množství barev a textur umožňuje použít materiál k návrhu jakéhokoli interiéru. Akrylová barva má dlouhou životnost.

Co třeba malování dětského pokoje

I malování dětského pokoje vyžaduje trochu fantazie a jistoty, že je výběr barvy vhodný. Jde přece jen o zdraví těch nejmenších. Děti rády malují po zdi a dokonce ji i ochutnávají. Je třeba výběru vhodné barvy věnovat náležitou pozornost. Mají rády pestré barvy a ty mohou ovlivnit jejich psychiku. Také si člověk musí uvědomit, že jinak bude vypadat vymalovaný pokoj malého kojence a jinak tomu bude u školáka nebo studenta. Malíři Ostrava doporučují pastelové odstíny, jako je žlutá, oranžová, světle zelená i světle modrá. Dokonce je vhodná i bílá, kterou lze dobře doplnit různými doplňky do dětského pokoje, ale je bohužel velmi nepraktická.

Také barvy do ložnice jsou důležité

Samozřejmě, že i výběr vhodné barvy fo ložnice je důležitým prvkem pro harmonické bydlení. Ložnice je totiž místo pro odpočinek a tak by měly i barvy na stěnách tomu odpovídat. Určitě by se neměly stěny malovat červenou nebo fialovou barvou, ta první z nich je hodně energická a člověk by místo usínání byl spíše podrážděný a nevrlý. Fialová barva vede v takových případech k depresi. Také záleží na tom, na jakou stranu je ložnice situována. Pokud jde o severní stranu, vhodné jsou teplé barvy, pokud je na jih, jsou vhodné studené odstíny. O vhodných odstínech a barvách mohou poradit i malíři Ostrava.

 

 

 

Spolehlivá malířská firma – to jsou i malíři Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *