Každá plocha, obytný prostor nebo interiér mají z hlediska mytí a čištění svoje specifika. Velký rozdíl je také v tom, jak je daný prostor znečištěný, jak je členitý a jak je uspořádaný. Pokud se jedná o čištění a mytí rodiného domu, nebývá většinou situace nijak složitá.

 

Vyčištění nerezového zábradlí

 

V každém domě jsou části, které se myjí pravidelně a místa, k jejichž úklidu dochází jen občas nebo sezoně. Pokud má dům schodiště, je prvkem na který se při úklidu často zapomíná zábradlí schodiště. Zábradlí se jeví jako takový běžný a nevýrazný prvek v interiéru, kterého si obyvatel domu ani příliš nevšímá. Pokud je ale zábradlí nebo jeho výplně špinavé, kazí to celkový estetický dojem z celého domu. Při generálním úklidu proto nezapomínejme umýt a vyčistit také nerezové zábradlí schodiště.

 

Mytí střešních světlíků

 

V rozhlehlejším domech nebo firemních komplexech bývají často nad schodišti umístěny střešní světlíky. Také tyto střešní světlíky je třeba jednou nebo dvakrát ročně umýt a vyčistit – nejlépe zevnitř i zvenku. Přístup ke střešním světlíkům nebývá jednoduccý, často je třeba tyto světlíky umýt se střechy. Na střechu objektu by měl mít přístup jen vyškolený pracovník pro tyto práce.

 

Celkový úklid domu je náročná činnost. Není od věci svěřit kompletní umytí a vyčištění domu některé z kvalitních úklidových firem. Specializovaní pracovníci často odhalí i ta zákoutí, o kterých nikdo neví.

Mytí a čištění v rodinném domě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *